otsikko-1.jpg
Päiväys
Kilpailu    
Järjestäjä  
  PAINIJAN KISAMENESTYS 2018
         
Joulukuu        
15-16 KLL:n mestaruuskilpailut, vp   Pori  
8 KSM-kilpailut, vp   Porvoon Weikot  
8 Arvo Haavisto-turnaus (UWW)   Ilmajoen Kisailijat  
7 Suomi-Norja maaottelu, kr   Ilmajoen Kisailijat  
         
Marraskuu        
24-25 Helsinki Open   Helsingin Paini-Miehet  
24 Kv. Joulumaapainit / Pohjois-Suomen kadetticupin loppupisteet   Lapin Lukko  
17 VVV Cup, kr   Vaasan Voima-Veikot  
12-18 U23 MM-kilpailut   Bukarest, Romania  
11 Janakkala Open ja Uudenmaan aluemestaruuskilpailut   Janakkalan Paini-Ilves  
10 Kv. Pertsan kultapainit   Lapin Veikot  
10 Tampere Cup   Koovee, Tampereen Painiseura ja Tampereen Voimailijat  
3 Itä-Suomen av. aluemestaruuskilpailut, vp   Lappeenrannan Työväen Urheilijat  
         
Lokakuu        
27 KankU:n ikäkausikilpailut sekä av. Hämeen ja Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut, vp   Kankaanpään Urheilijat  
27 Junior Kare ja FFC   Kouvolan Painijat  
20-28 MM-kilpailut   Budapest, Unkari  
13 Kemi Cup   Kemin Into  
6 Luoman Oy-cup   Ylistaron Kilpa-Veljet  
6 Finlandia Freestyle Cup   Hyvinkään Painiklubi  
5-7 VMM-kilpailut, kr   Perm, Venäjä  
         
Syyskuu        
29 Arjessa-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
28-30 VMM-kilpailut, vp   Skopje, Makedonia  
22 Ikäkausikilpailut   Järvenpään Voimailijat  
22 Nepparin muistopainit   Seinäjoen Paini-Miehet  
17-23 VMM-kilpailut, vp   Trnava, Slovakia  
15 Vantaan Sammon ikäkausikilpailut   Vantaan Sampo  
8 Lohi-painit - Suomi Cup   Popinniemen Isku  
8 Tapsan painit   Muhoksen Voitto  
7-9 Pytlasinski - Poland Open - Ziolkowski (UWW)   Varsova, Puola  
1 Brandenburg Cup (UWW, juniorit, kr)   Frankfurt/Oder, Saksa  
         
Elokuu        
25 XXXV Kalle Mäkisen painit - Suomi Cup   Turun Voimamieheet  
4 Rantapainin SM-kilpailut   Lappilan Nousu  
         
Heinäkuu        
31.7.-5.8. JEM-kilpailut   Rooma, Italia  
3-8 KMM-kilpailut   Zagreb, Kroatia  
         
Kesäkuu        
16 Finlandia Freestyle Cup 2/4   Järvenpään Voimailijat  
9 Veikko Rantanen -turnaus   Heinolan Isku  
5-10 U23 EM-kilpailut   Istanbul, Turkki  
         
Toukokuu        
19-20 KLL:n mestaruuskilpailut, kr   Koovee  
19 PM-kilpailut, sen   Västerås, Ruotsi  
15-19 Sotilaiden MM-kilpailut   Moskova, Venäjä  
14-20 Kadettien EM-kilpailut   Skopje, Makedonia  
12 SM-kilpailut, vp   Helsingin Paini-Miehet  
10 JSM-kilpailut, kr   Ilmajoen Kisailijat  
5 Uolevi Setälän muistopainit ja Tampere female wrestling tournament   Koovee  
5 KirkU:n painit   Kirkkonummen Urheilijat  
5 Finlandia Freestyle Cup   Helsingin Paini-Miehet  
30.4.-6.5. EM-kilpailut   Kaspijsk, Venäjä  
         
Huhtikuu        
21 XXVI Ollin painit   Pilkanmaan Pilke  
21 Eero Tapio -turnaus   Haukiputaan Heitto  
15 Kälviän Tarmon kansalliset junioripainit   Kälviän Tarmo  
14 Küllo Koiv Memorial, vp   Viljandi, Viro  
14 Vantaan Sammon ikäkausikilpailut   Vantaan Sampo  
7 Manno Laakson muistopainit   Karkkilan Urheilijat  
7 Kristjan Palusalu-turnaus (UWW, kr-vp)   Tallinna, Viro  
6 Viro-Suomi maaottelu, kr   Tallinna, Viro  
         
Maaliskuu        
31 SM-kilpailut, kr   Lapin Veikot  
30-1.4. Tallinn Open   Tallinna, Viro  
30 Epävirallinen kadettien Viro-Suomi -maaottelu, kr   Tallinna, Viro  
24 Kadettien (alle 17v.) SM-kilpailut, kr   Voikkaan Urheilu-Veikot  
16-18 V. Freidenfelds Cup   Riika, Latvia  
10 Hyvinkää Open   Hyvinkään Painiklubi  
10 TaVon ikäkausikilpailut   Tampereen Voimailijat  
3 Keski-Suomen OP-painit - Suomi Cup   Vaajakosken Kuohu  
3 Ikäkausikilpailut   Helsingin Tarmo  
         
Helmikuu        
24 Myhi-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
23-25 XXII Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial" -turnaus (UWW)   Kiova, Ukraina  
23-24 Thor Masters-turnaus (UWW)   Nykobing Falster, Tanska  
17 OP-painit   Popinniemen Isku  
16-18 Klippan Lady Open: seniorit+juniorit / kadetit   Klippan, Ruotsi  
11
AuPs:n ikäkausipainit
  Auranmaan Painiseura  
10   Alavuden Urheilijat  
10   Tampereen Painiseura  
10   Kemin Into  
3 Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut   Peräseinäjoen Toive  
3 Av. Uudenmaan aluemestaruuskilpailut   Järvenpään Voimailijat  
3 Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut ja KKV:n 90v juhlapainit   Kuopion Kisa-Veikot  
         
Tammikuu        
20 JSM-kilpailut, vp - yhteiset Viron kanssa   Järvenpään Voimailijat
20 OP-painit   Laihian Luja
13 39. Herman Kare (UWW)   Kouvolan Painijat
13 Kv. Oulun Pyrinnön ikäkausikilpailut   Oulun Pyrintö
13 97. Valopainit                                                   Mäntän Valo
6 Loppiaispainit                               Järvenpään Voimailijat                   
6 30. Loppiaispainit   Vähänkyrön Viesti