otsikko-2.jpg
Päiväys
Kilpailu    
Järjestäjä  
  PAINIJAN KISAMENESTYS 2019
         
Toukokuu        
18-19 KLL:n mestaruuskilpailut, kr   Vantaa  
11 PM-kilpailut (UWW, kr-np)   Kristiansund, Norja  
11 Brandenburg Cup (UWW, jun kr)   Frankfurt-Oder, Saksa  
11 Uolevi Setälän muistopainit ja Tampere Female Wrestling tournament   Koovee  
11 Kultavieska Cup   Vieskan Voima  
4 Kadettien (kr-vp-np) ja junioreiden (kr) PM-kilpailut   Daugavpils, Latvia  
4 XXVII Ollin painit   Pilkanmaan Pilke  
         
Huhtikuu        
27 Kajaanin Juntan junnupainit - kadetticupin tilanne / joukkuepistetilanne   Kajaanin Juntta  
27 SM-kilpailut, vp   Järvenpään Voimailijat  
20 VVV Cup   Vaasan Voima-Veikot  
14 Kokko-Kalle Games   Kälviän Tarmo  
13 KSM-kilpailut, kr   Kälviän Tarmo  
8-14 EM-kilpailut   Bukarest, Romania  
6 VaSa:n käkausikilpailut   Vantaan Sampo  
6 Kristjan Palusalu -turnaus, kr+vp (UWW)   Tallinna, Viro  
         
Maaliskuu        
30 Kv. Eero Tapio-turnaus - kadetticupin tilanne   Haukiputaan Heitto  
30-31 Tallinn Open   Tallinna, Viro  
23 Juniorien SM-kilpailut, kr   Seinäjoen Paini-Miehet  
23 Hyvinkää Open   Hyvinkään Painiklubi  
16-17 V. Freidenfelds Cup juniorit (UWW) / kadetit   Riika, Latvia  
16 Av. poikien E-P:n piirinmestaruuskilpailut   Alavuden Urheilijat  
15-16 Thor Masters, kr (UWW)   Nykobing Falster, Tanska  
15-16 Grand Prix Chomutov, suomalaissarjat kad-kr 60 / 65 / 71 / 80 kg   Chomutov, Tsekki  
9 TaVo:n ikäkausikilpailut   Tampereen Voimailijat  
4-10 U23 EM-kilpailut   Novi Sad, Serbia  
2 Keski-Suomen OP-painit - Suomi Cup   Vaajakosken Kuohu  
2 Ikäkausikilpailut   Auranmaan Painiseura  
         
Helmikuu        
23 Myhi-turnaus   Ilmajoen Kisailijat  
23 Kotka-painit   Popinniemen Isku  
22 Finlandia Freestyle Cup 1/4   Helsingin Paini-Miehet  
9 SM-kilpailut, kr   Helsingin Haka  
9 Kv. Raimo ja Esko Taskisen muistopainit sekä Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Kemin Into  
2 Kv. Taisto Kangasniemen XXI muistopainit & TUL:n alle 17v. mestaruuskilpailut   Tampereen Painiseura  
         
Tammikuu        
26 Mannin matsit ja Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Peräseinäjoen Toive
26 Av. Uudenmaan, Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut, kr   Hyvinkään Painiklubi
26 Av. Itä-Suomen aluemestaruuskilpailut, kr   Lahden Ahkera
19 Suomen ja Viron yhteiset junioreiden mestaruuskilpailut, vp-np   Keila, Viro
19 Selecta Cup   Laihian Luja
12 Herman Kare (UWW)   Kouvolan Painijat
12 98. Valopainit   Mäntän Valo
12 OP:n kv. painikilpailut - kadetticupin tilanne   Oulun Pyrintö
6 Loppiaispainit                               Järvenpään Voimailijat                   
6 XXXI Loppiaispainit   Vähänkyrön Viesti & Kyrön Voima