otsikko-1.jpg
Aluepäällikkö

Antero Holappa
Kotilehdontie 3
92140 Pattijoki
0400 582 922
antero.holappa@gmail.com

Tuomarikouluttaja

Janne Kärkkäinen
Sortteeritie 17
91100 Ii
050 380 9046
janne.karkkainen@inspecta.com

Aluevalmentajat

Kr.room. paini
Antti Rasinkangas
050 352 6654
antti.rasinkangas@gmail.com

Vapaapaini
Kari Isokoski
0400 582 922
kari.isokoski@gmail.com

 

Tapahtumat 2019


Alueen toimintasuunnitelma 2019

Kadetticupin säännöt

Pohjoinen painipäivä Muhoksella 17.8.2019

 


Seurat

Haukiputaan Heitto

Matti Pahikainen
matti.pahikainen@pp.inet.fi
050 593 3375

Harjoittelupaikka: Toimintakeskus Jatuli

 

Kajaanin Juntta Pekka Moliis
040 725 7977
pekka.moliis@kajaani.net

Harjoituspaikka: Kajaanin kamppailusali, Vienankatu 5, 87100 Kajaani

Kemin Into Tuomo Könönen
0440 772 912
tuomo.kononen11@gmail.com

Harjoittelupaikka: Tervahalli/painisali

Koskelankylän Riento

Petteri Moilanen
046 551 9319
koskri.paini@gmail.com / jonipettri.moilanen@gmail.com
 
Harjoittelupaikka: Koskelankylän Walon voimailusali

Lakeuden Paini

Wenche Lasanen
045 187 5979
lakeudenpaini1@gmail.com

Harjoittelupaikka: Limingan liikuntahallin yläkerta

Lapin Lukko Janne Salmela
040 589 0518
salmelajanne@gmail.com

Harjoittelupaikka: Kamppailukeskus, liikekeskus Ounas

Lapin Veikot Jukka Hirvonen
0400 237 349
jukka.hirvonen@kairiver.com    
 
Harjoittelupaikka: Sodankylän liikuntahalli (Haastajantie)

Limingan Niittomiehet Kari Isokoski
paini.lnm@gmail.com
0400 398 527

Harjoittelupaikka: Limingan liikuntahalli

Muhoksen Voitto

Helena Kohtalo-Törmänen
040 556 4113
tormanen@pp.nic.fi

Harjoittelupaikka: Muhoksen nuoriso-voimailutalo

Oulun Pyrintö

Mika Liimatainen
044 272 3052
mikat.liimatainen@saunalahti.fi

Harjoittelupaikka: Värtön liikuntahalli, os. Kurkelantie 4, Oulu

Saloisten Salama Jukka Pahkamaa
0400 949 632
jukka.pahkamaa@luukku.com

Harjoittelupaikka: Urheilutalo Raahela