otsikko-2.jpg
Aluepäällikkö Vesa Lampinen
vesa.lampinen@tekmur.fi 
puh. 040 547 7370

Aluevalmentajat Teppo Haukilahti
teppo.haukilahti@gmail.com
puh. 040 571 7230

Tuomarikouluttaja Antti Väntsi
antti.vantsi@turuneines.fi
044 363 4100

Tapahtumat 2018

Lounais-Suomi ja Häme painii FB-sivut

Alueleirit

7.1.2018 Tampere - kutsu
14.1.2018 Tampere - kutsu
21.1.2018 Tampere - kutsu



Tapahtumat 2017

Painileiri 28. - 30.7.2017 Ylöjärvi - kutsu
Alueleiri 15.10.2017 Tampere - kutsu
Alueleiri 3.12.2017 Pori - kutsu
Alueleiri 16.4.2017 Turku - kutsu


Seurat

Hämeenkyrön Voimamiehet Tomi Heino
  Kostulantie 25/10
  39200 Kyröskoski
  Puh. 0400 731 877
  tomiheino@kolumbus.fi
  Harjoittelupaikka: Kyrönsarvantie 6, Hämeenkyrö
- nassikat ti klo 17-18
- painikoulu ti klo 18-19.30 ja to klo 17.30-19
   
Juupajoen Kamppailijat Kati Liikanen
  Lylyntie 350 as 1
  35530 Lyly
  Puh. 045 179 2179
  kati.liikanen@saunalahti.fi
  Harjoittelupaikka: Juupajoen liikuntahalli
   
Koovee Mika Honkaniemi
  Satakielentie 3
  39160 Julkujärvi
  Puh. 040 757 8531
  mika.honkaniemi@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali
   
Kurun Ryhti Petri Alanen
  Karjulantie 101
  34300 Kuru
  Puh. 040 742 4176
  pkalanen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Kurun Urheilutalo
   
Mäntän Valo Kalle Nieminen
  Koskelankatu 51 A 6
  35800 Mänttä
  Puh. 050 517 5610
  nieminen_kalle@phpoint.fi
  Harjoittelupaikka: Savosenmäen koulun painisali
ke 17-19 ja to 17.00-18.30
   
Nokian Pyry Marko Lohi
  Ohrakuja 8
  33330 Tampere
  puh. 040 704 9765
  paini@nokianpyry.fi
  Harjoittelupaikka: Nokian uimahallin painisali
 
Tampereen Painiseura Kauko Järvinen
  Länsirinteenkatu 8
  33400 Tampere
  Puh. 040 828 3579
  kauko.jarvinen@kotiportti.fi
  Harjoittelupaikka: Ratinan painisali ja kuntosali
   
Tampereen Voimailijat Teijo Salminen
  Nokiantie 84 b
  33300 Tampere
  Puh. 040 503 6095
  teijo.salminen@gmail.com
  Harjoittelupaikka: Ratinan stadion ma 17-19, ke ja pe 18.30-20
   
Valkeakosken Koskenpojat Pekka Laine
  Savottatie 11 C 10
  37630 Valkeakoski
  Puh. 045 639 225
  pekka.laine62@luukku.com
  Harjoittelupaikka: Valkeakosken Liikuntahalli, juniorit ma ja pe 16.30-18, ke 17-18.30, painikoulu to 17-18
   
Viialan Pyry Matti Humaloja
  Kylänkatu 4
  37830 Akaa
  Puh. 040 595 9244
  vipypaini@gmail.com
  Harjoittelupaikka: